заданні чалавек і свет 3 клас луг і яго насельнікі

III. Вывучэнне новага матэрыялу. Паведамленне тэмы і мэтаў урока. — Сёння працягнем падарожжа па саваннк і даведаемся, якія жывёлы там жывуць. Праца з падручнікам. — Адкрыйце падручнік . У яго масіўнае бочкообразное тулава на кароткіх тоўстых нагах. Ногі настолькі кароткія, што яго жывот пры хадзе амаль тычыцца зямлі. Бегемот — траваеднае жывёла.


Тема: Луг и его обитатели. Цели урока: познавательные УУД: - начать знакомство с лугом как с природным сообществом; - обобщить и систематизировать знания о лугах; - сравнивать свои возможности и возможности сквозных героев (Кости Погодина). - учить искать и выделять необходимую информацию в тексте; - учить устанавливать причинно-следственные связи на основе микроисследований: - описывать на основе иллюстрации или предложенного плана изученные объекты и явления живой природы, выделять их основные существенные признаки, выделять новое; - использовать словарь учебника; личностные УУД


Чалавек і свет. Тэма: Прыродныя згуртаванні Беларусі. Лес і яго насельнікі. Мэты: фарміраваць уяўленні пра прыродныя згуртаванні, стварыць умовы для ўсведамлення вучнямі сувязей паміж арганізмамі ў прыродным згуртаванні “Лес”, іх прыстасаванасці да сумеснага пражывання пашыраць веды вучняў пра расліны і жывёл – насельнікаў лесу, іх характэрныя прыкметы; садзейнічаць развіццю ўменняў назіраць, параўноўваць і рабіць высновы; выхоўваць любоў да прыроды. Праверка дамашняга задання. 1.Франтальнае апытванне (Работа з фізічнай картай РБ). Слухайце “тоўстыя” пытанні. - Як называюцца прыродныя багацці, якія здабываюцца з зямлі і выкарыстоўваюцца чалавекам?


Урок па прадмеце “Чалавек і свет” у 3 класе па тэхналогіі развіцця крытычнага мыслення. Тэма “Раўнінны характар паверхні Рэспублікі Беларусь, яго значэнне. Раўніны, ўзвышшы, нізіны на карце Рэспублікі. Урок па прадмеце “Чалавек і свет” у 3 класе па тэхналогіі развіцця крытычнага мыслення. Тэма “Раўнінны характар паверхні Рэспублікі Беларусь, яго значэнне. Раўніны, ўзвышшы, нізіны на карце Рэспублікі Беларусь”. Скачать


Лес і яго насельнікі”. Мэта: фарміраванне паняццяў пра аб’екты прыроды, іх разнастайнасць і ўзаемасувязь. Ход урока. Арганізацыя класа. Кожны з вас жадае дабіцца поспеху. Якія якасці вам спатрэбяцца, каб урок прайшоў з карысцю і паспяхова? + = ПОСПЕХ. (Стараннаць, увага, кемлівасць, працавітасць, актыўнасць). Узаемаправерка, дапаўненне. Праверка дамашняга задання. Праверачны тэст “Карысныя выкапні”. Адзнач самыя распаўсюджаныя карысныя выкапні Беларусі.


Чалавек і свет 3 клас Тэма: Водныя багацці Рэспублікі Беларусь. Мэта ўрока: фарміраваць прадстаўленне аб рацэ, возеры як асноўных відах вадаёмаў нашай краіны. Задачы ўрока: Адукацыйная: забяспечыць удзел вучняў у вызначэнні элементарных прыкмет ракі, возера; Развіццёвая: прадоўжыць развіццё ўмення параўноўваць, рабіць высновы, працаваць самастойна з вучэбным дапаможнікам; стварыць умовы для развіцця здольнасці да прадукцыйнай камунікацыі, рэфлексіўных уменняў самакантролю і самаацэнкі; Выхаваўчая: выхоўваць пачуццё захаплення прыгажосцю роднай прыроды. Абсталяванне: падручнік “Чалавек і свет” 3


Тема: Луг и его обитатели. Цель: сформировать знания учащихся о природных сообществах на примере природного. сообщества – луг. Задачи урока ( воспитательная): воспитывать к экологической культуре, потребность бережного. отношения к окружающему миру. Образовательные (предметные): расширять знания учащихся о разнообразии живых организмов. луга и возможности их совместного обитания, о значении луга в жизни человека, о мероприятиях. Ты на свете самый главный. Значит должен всех беречь. Вот на этом я хочу завершить наш урок. Всем спасибо. ×. Для скачивания поделитесь материалом в соцсетях. После того как вы поделитесь материалом внизу появится ссылка для скачивания.


“Чалавек і свет” 3 клас. Распрацавала Платун А.У. настаўнік пачатковых класаў. Тэма: Чаму Рэспубліку Беларусь называюць краем блакітных рэк і азёр. Тып урока: урок новых ведаў. Мэта: знаёмства з буйнымі рэкамі і азёрамі. Задачы: забяспечыць вопыт удзелу вучняў ва ўстанаўленні буйнейшых рэк і азёр на тэрыторыі Беларусі, ролі вадаёмаў ў прыродзе і жыцці чалавека Абсталяванне: фізічная карта Рэспублікі Беларусь, карткі з заданнямі для самастойнай работы, карта даследавання, папяровыя далонькі, тэставыя заданні. Ход урока. І. Арганізацыйны момант.


Чалавек і свет. 3 клас. Тэст змяшчае пытанні для праверкі ведаў па дадзенай тэме па прадмеце "Чалавек і свет". Чалавек і яго здароўе. 09.11.2017 574 2. Тэст змяшчае пытанні для праверкі ведаў па дадзенай тэме па прадмеце "Чалавек і свет".


Дапамагаем вучыць, дапамагаем вучыцца. Чалавек і свет. 3 клас. Рабочы сшытак. Г. У. Трафімава, С. А. Трафімаў Матэрыял сшытка адпавядае патрабаванням праграмы і зместу вучэбнага дапаможніка «Чалавек і свет» для 3 класа. Выданне ўключае рознаўзроўневыя займальныя і пазна-вальныя заданні, якія дапамогуць вучням замацаваць атрыманыя веды, а настаўнікам — арганізаваць дыферэнцыраваную работу ў класе. Рэкамендавана Навукова-метадычнай установай «Нацыянальны інстытут адукацыі». Мiнiстэрства адукацыi Рэспублiкi Беларусь.


Жывая прырода і чалавек, 2 клас. Паветра і вада. Іх уласцівасці і значэнне, 2 клас. Чалавек і грамадства, 2 клас. Арыентаванне на мясцовасці. Зямля на глобусе і карце, 3 клас. Прыродныя багацці роднага краю, 3 клас. Раслінны і жывёльны свет Беларусі, 3 клас. Sign in|Recent Site Activity|Report Abuse|Print Page|Powered By Google Sites.


Канспект урока па прадмеце “Чалавек і свет”. 3 клас. “Лясныя багацці Беларусі”. Падрыхтавала. настаўнік пачатковых класаў. Трывашкевіч Наталля Васільеўна. Слабада 2018. Тэма: “Лясныя багацці Беларусі”. Мэты Праверка дамашняга задання. Як называецца група звязаных паміж сабой арганізмаў, якія насяляюць адну тэрыторыю? (прыроднае згуртаванне). Што адносіцца да прыродных згуртаванняў? Выбярыце (лес, луг, балота, рака, возера). III. Паведамленне тэмы і мэты ўрока. Зараз заплюшчыце вочы, паслухайце і адгадайце, куды мы сення на ўроку адправімся. (Лес). Правільны, мы адправімся ў лес. Раскроем яго тайну. Паглядзіце, пра што мы даведаемся на ўроку? (расліны лесу, пра карысць лесу). IV.


“Чалавек і свет” у 3 класе Тэма: Расліны лесу Мэта: пашырыць і сістэматызаваць веды вучняў аб раслінах лесу, іх характэрных асаблівасцях, прыстасаванасці да сумесных умоў пражывання; садзейнічаць развіццю ўмення апісваць і распазнаваць расліны, працаваць у парах і мікрагрупах, садзейнічаць выхаванню пачуцця захаплення прыгажосцю прыроды, яе мудрасцю, а таксама гуманных адносін да ўсяго жывога Ход урока I. Арганізацыйны момант Раз, два, тры, чатыры, пяць. Ці гатовы вы да ўроку? Зараз будзем правяраць. Ці ляжаць у вас на парце Дзённік, сшытак, ручка І, канешне, ваш падручнік. ІІ Кантрольраней вывучанага Гульня “ Закончы сказ” Бывае рознага колеру, цвёрды, складаецца з дробных часцінак


З мэтай сфарміраванасці ўяўлення пра вадаём як прыроднае згуртаванне, пра яго жыхароў і іх прыстасавання да асяроддзя пражывання, 15 снежня ў 3 класе быў праведзены ўрок па курсу “Чалавек і свет” на тэму: “Вадаём і яго жыхары”. На ўроку дзеці здзейснілі цікавае падарожжа ў свет вадаема. Все альбомы. Комментарии


Заданні і пытанні. • Паглядзіце на лімон. Які смак ён мае? Для гэтага прачытайце інфармацыю ў вучэбным дапаможніку "Чалавек і яго здароўе" Л. I. Дурэйкі і Г. Д. Лосева на с. 36. 4. Падрыхтуйцеся да прэзентацыі. Цэнтр даследаванняў. На ўроках па прадмеце "Чалавек і свет" дзеці пазнаёміліся з органамі пачуццяў. Яны вучацца беражліва адносіцца да свайго здароўя, і ў гэтым вы можаце ім дапамагчы. Распытайце, што ім вядома.


План-канспект урока чалавек і свет. Настаўнік: Ждановіч Алена Аляксееўна Клас: 3 Тэма: Белавежская пушча. Мэты:Пашыраць веды вучняў аб формах аховы прыроды. Садзейнічаць фарміраванню экалагічна арыентаваных паводзін. Развіваць цікавасць да пазнання прыроды, назіральнасць. Выказванні вучняў аб прыродзе, аб неабходнасці беражлівых да яе адносін. 4. Аповед настаўніка аб формах аховы прыроды. Нацыянальныя паркі, запаведнікі, заказнікі – гэта прыродныя тэрыторыі, якія. ахоўваюцца Законам. 8. *,**,***Паведамленні вучняў аб насельніках Белавежскай пушчы. (дамашняе заданне). 8.1. Актуалізацыя ведаў вучняў пра зубра. Белавежскі зубр адносіцца да атрада парнакапытныя, сямейства Пустарогія.


План урока чалавек і свет Клас: 3 Тэма: Прыродныя багацці Беларусі Мэты: Замацаваць веды вучняў па тэме”Прыродныя багацці Рэспублікі Беларусь”. Пашырыць уяўленні вучняў аб эканамічных тэрмінах “аукцыён”, “банкнота”, “інфляцыя”. Выхоўваць любоў да Радзімы, беражлівыя адносіны да яе багаццяў; пачуцці сяброўства, узаемадапамогі, адказнасці за асабісты вынік. Форма правядення: урок - аукцыён. Аукцыён – продаж, пры якім прадаваемы тавар дастаецца таму, хто прапануе за яго больш грошай. Банкнота – папяровыя грошы. Інфляцыя – абясцэньванне грошай пры росце цэн на тавары і паслугі. Бонус – дадатковае ўзнагароджанне, прэмія.


Чалавек і свет. Гулецкая Наталья. 21.10.2018. Внимание! Все тесты в этом разделе разработаны пользователями сайта для собственного использования. Администрация сайта не проверяет возможные ошибки, которые могут встретиться в тестах. Тэст № 1. Пытанні па тэме "Прырода вакол нас". Прырода - гэта тое, што нас акружае і. Варианты ответов. створана чалавекам. не створана чалавекам. Вопрос 2. Знайсці лішняе: Жывая прырода.


тесты. Тэсты “ Чалавек і свет” 1 клас. Тэст 1. Прырода і чалавек. Восеньскія змены ў нежывой прыродзе,у жыцці раслін, жывёл і чалавека. 1.Выберыце назвы месяцаў восені: а) снежань, студзень, люты 5. Пры падрыхтоўцы дамашняга задання патрэбна: А) выканаць іх як мага хутчэй, каб паспець больш пагуляць на вуліцы. Б) рабіць перапынкі, выконваць акуратна. па тэме “Сям’я”. 1.Сям’я – гэта: А) людзі і іх жывёлы. Б) родныя людзі, якія жывуць разам. 2. Даход сям’і – гэта Тэсты “ Чалавек і свет” 3 клас. Тэст па тэме «Луг». 1. Як называецца ахоўная афарбоўка божых каровак? А)Адпуджваючая Б) заступніцкая в)папераджальная.


3 класс. Вучэбны дапаможнік для 3 класа ўстаноў агульнай сярэдняй адукацыі з беларускай мовай навучання. Дапаможнік выпушчаны Навукова-метадычнай установай «Нацыянальны інстытут адукацыі» Мiнiстэрства адукацыi Рэспублiкi Беларусь. Дапушчана Міністэрствам адукацыі Рэспублікі Беларусь. Все права защищены. Воспроизведение материалов сайта, в том числе материалов для скачивания и изображений обложек пособий, с целью извлечения прибыли (в коммерческих или рекламных целях) без разрешения правообладателей ЗАПРЕЩЕНО. Нарушение авторских прав преследуется по закону. Скачать учебник (30 Mb). Мы рекоменд


Урок “Чалавек і свет” у 3 класе Тэма: Формы зямной паверхні. Раўніны і горы як асноўныя формы паверхні Зямлі. Мэта: пазнаёміць з формамі зямной паверхні нашай краіны і іх асаблівасцямі. Задачы: - развіваць уменні самастойнай працы з падручнікам, уменні самакантролю і самаацэнкі; - выхоўваць беражлівыя адносіны да прыроды роднага краю, адказнасць за яе стан; - вучыць бачыць прыгажосць і непаўторнасць прыроды роднага краю. 7. Этап інфармацыі аб дамашнім заданні. Прачытаць тэксты на с.25-29, адказаць на пытанні. У рабочых сшытках намаляваць узгорак і падпісаць яго часткі. 8. Этап падвядзення вынікаў урока. Настаўнік аналізуе работу класа і асобных вучняў, выстаўляе адзнакі. 9. Этап рэфлексіі.


Чалавек і свет. 3 клас 09 июня 2012 Просмотров: 2027. Оцените учебник! (2). У гэтым годзе ты працягнеш вывучаць вучэбны прадмет «Чалавек і свет». Ты даведаешся пра тое, што прырода Беларусі прыгожая і непаўторная. Сасновыя бары, бярозавыя гаі, бліскучыя стужкі рэк, спакопныя роўнядзі азёр, казачныя балоты — усё гэта своеасаблівыя асяроддзі. У кожным з іх растуць розныя расліны, жывуць разнастайныя жывёлы. Ты навучышся знаходзіць патрэбны напра-мак на мясцовасці па компасе і без яго. Вучэбны дапаможнік раскажа табе, чаму ў адных кутках Зямлі — вечназялёныя лясы, у іншых — спякотная пустыня. Яшчэ ты даведаешся, як уладкаваны арганізм чалавека.


Карціна свету. Замацаваць погляд на стварэньне, як на Божую справу. Узбудзіць інтарэс да вывучэння сусвету. Даць агульную карціну свету. Бог творца; шэсць дзён стварэння; макра, мега і мікра сьвет; жывая і нежывая прырода; тэорыя выбуху і эвалюцыі. Чытаць далей =>>. Пра ролю жывёл, харчовыя ланцужкі і ролю леса для чалавека і прыроды расказвае гэта прэзентацыя Чытаць цалкам =>>. Прэзентацыя: Прыроднае згуртаванне Балота. Як утвараюцца балоты і навошта яны патрэбныя. Хто жыве і што расце на балотах. Чалавек- стварэнне па вобразе Божым. Прэзентацыя распавядзе пра знешнюю і ўнутраную будову цела чалавека, пра асноўныя сістэмы органаў, якія працуюць у арганізме чалавека =>>.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

манга шаловливые братья момота читать

гдз по экономике 7 класс рабочая тетрадь гребенева

тэкст для праверкі навыку чытання 3 клас